A N D NP


Blog - archiv


Kapitola první: ZAČÁTEK! :-)

Blog... hm hm hm... co napsat... čím začít... pozdravem...

Dobrý den a ahoj drazí kolemjdoucí kolem mého virtuálního krámku,

co je teda nejdůležitější... co je tak důležité, aby to v blogu zaznělo jako první... UŽ VÍM! koukněte ještě na Facebook :D  https://www.facebook.com/bbastyle/

Dnes je tedy neděle ráno 19.2.2017.  Tento eshop mám založený necelý rok a k psaní blogu se chystám celou tu dobu - prý je to potřeba, prý to bez toho nejde, prý lidi rádi nakukují pod pokličku tvorby. Tak jestli je to tak, tak nahlédnout Vás nechám ráda, ale to znamená, že kromě času stráveného samotnou tvorbou, musím ještě najít čas pro sezení u počítače - a to je právě to, oč tu běží... :-D Kde ten čas najít? :-D
Tak začátek by nějaký byl... slibovat, že toho bude v blogu brzo více nebudu, protože sliby ze srdce nesnáším a teď už zase musím mazat a něco dělat. Nevím jak to máte Vy, ale já nejsem kancelářská a sezení u počítače je v mém životě ta nejposlednější a nejzbytečnější činnost jakou můžu dělat. Jestli vás zajímá co jdu dělat v neděli v 8:40 ráno, tak uklízet, utírat nudle mým dvěma malým dětem, vařit a připravovat se na nový pracovní týden. Další kapitola mého blogu by mohla být třeba - Kapitola druhá: Jaký je můj pracovní týden. Nebo tak něco... :-D Tak děkuji za pozornost a ahoooj a užijte krásného dne. Vaše BBA

Kapitola 2.: Zásady krásné bižuterie

Ahoooj a dobrý den drazí,

možná je to věkem, ale já když si nějakou věc oblíbím, tak o ní nerada přicházím kvůli nekvalitnímu materiálu, žmolků, rozpáraným švům, rozbitému zapínání, rozlepené nebo prasklé podrážce a dalším a dalším neduhům, které má současná konvenční móda. Ovšem nerada o věci přicházím i kvůli své chybě - že něco vyperu na moc stupňů (a proto radši peru svoje hadříky v ruce a v pračce je jen máchám a ždímám - na to už jsem přeci jen líná :D),  že mi praskly boty protože jsem si je nikdy nenamazala... no snažím se opavdu své mladické chyby neopakovat :-D :-D

Dříve než začnu psát další kapitoly, tak sem dávám tyto zásady. Jsou platné na veškeré šperky - bižuterii potom obzvlášť :-)
Výrábím své šperky z těch nejmenších korálků, kterým se říká rokajl. Jedná se o velmi náročnou techniku, která vyžaduje pevné ruce, trpělivost a dobré oči a za odměnu mi vznikne šperk kvalitní, precizní a trvalý.
Vyrábím ze zcela hypoalergenních materiálů (sama jsem alergik) jako je chirurgická ocel, skleněné korálky a jako podpůrný materiál na komponenty - fimo. Lepidlo sice používám, ale nedostane se na holou kůži - náušnice jsou opleteny kolem dokola korálky.
Na šperky platí standartní záruka 2 roky při dodržení správné péče a manipulace. Ale nemusíte se bát, není to nic těžkého :-) Já jsem prostě jen puntičkář, kterého dovádí k šílenství, když za mnou přijde zákaznice, že se v náušnicích vykoupala a oni to nějak nerozdejchaly nebo co... :D :D A nebo naopak, že se v nich cachtala celou dovolenou v moři a náušnice jsou (podle mého názoru nějakým zázrakem) ,,úplně v pohoděěě!" :D :D


Bižuterie vyžaduje snadnou, ale důležitou péči:
Nikdy se ve špercích nekoupejte včetně náušnic. Šperky si nasazujte jako poslední věc Vašeho
outfitu včetně účesu a líčení. Velmi jí škodí lak na vlasy, pudr a makeup. Nepudrujte si uši a dekolt.
Šperky sundávejte naopak jako první. Šperky odkládejte do krabičky s víčkem, do které se nepráší.
Údržba: náušnice po dokončení otírám lékárenským lihem pro dezinfekci. Pokud rády měníte náušnice, mějte koupený líh doma a občas své náušnice lihem na tamponu otřete (hlavně kovové části). Zvláště u náušnic pro děti.
Náhrdelník otřete měkkým a suchým hadříkem, kterým zbavíte šperk potu a prachu.
Pokud ztratí korálky lesk z důvodu nečistot, už to opravit nelze.
Při nesprávné manipulaci a péči nemohu uznat reklamaci.   -    a to je vše! vidíte, že to nebolelo :-)

Malá zajímavost... posílám své šperky kamarádce do Norska a prosím jí, jestli by mi přeložila tyto pravidla do norštiny. Je zlatá kamarádka moje, přeložila a když jsem se dostatečně dosmála, tak koukám do překladače a vidím, že tam není zmínka o lékárenském lihu?? A víte proč??? Protože je tam prohibice a to až taková, že v lékárně líh neprodávají! :-D :-D :-D

A tady to máte v norštině, aby jste se taky trochu zasmáli :)

Riktig vedlikehold for vakre smykker
Du har fått et smykke som er laget av klassiske tsjekkiske perler. Det er laget med en krevende arbeidsteknikk med veldig små perler. Smykke krever enkelt, men viktig vedlikehold:
Aldri dusj eller bad med smykket på. Ta smykke på som aller siste del av outfit og først etter du har sminket og håret ditt er ferdig. Smykket tåler ikke hårspray, pudder og makeup.
Riktig vedlikehold for vakre smykker
Du har fått et smykke som er laget av klassiske tsjekkiske perler. Det er laget med en krevende arbeidsteknikk med veldig små perler. Smykke krever enkelt, men viktig vedlikehold:
Aldri dusj eller bad med smykket på. Ta smykke på som aller siste del av outfit og først etter du har sminket og håret ditt er ferdig. Smykket tåler ikke hårspray, pudder og makeup.
Ta smykket av først før alt annet. Oppbevar det i en boks med lokk for å unngå støv.
Smykker (spesielt større) bør tørkes med vedlagt klutt for å fjerne svett og støv. Hvis smykke mister glans pga. urenheter, får man ikke den tilbake igjen.
Kos deg masse med nye smykket ditt! :-) Mal


Kapitola 3.: Proč a jak... :-)


Dobrý den a ahoooj drazí,

dnes máme sobotičku 25.2., dětičky s babičkou na jarních prázdninách a já mám trochu času na blog, než se pustím do něčeho užitečnějšího, než sezení u počítače :-D
Tak čím začnu?? začnu tím jak.... :D Hlavně si člověk musí svůj koníček dobře zorganizovat! Jak je v tom čurbes, tak to není efektivní. Má tvorba se vlastně už od začátku odvíjí od praktičnosti a využitelnosti. Nesnáším krámy, na který se jenom práší... dobře vzala jsem na milost mamky cibulák v mojí kuchyni... ten porcelán má prostě styl, to se musí nechat... :D (Pozn.aut.: ,,cibulák" je tradičkní český porcelán a co o něm říká teta Wikipedie: ,,Námět cibulového dekoru byl přejat v Míšni mezi lety 1738-1739 z původních čínských předloh. Byla využita technologie ruční malby podglazurní modří. Ústředním motivem se stal květ astry na stonku s poupětem a pivoňky vinoucí se kolem bambusové tyče. U okrajů nádob se užívá kompozice z broskví a granátových jablek. Jejich způsob stylizace Evropanům připomínal cibuli. Zde se objevilo označení cibulák.")

Dokud jsem měla jen třeba 5 kilo materiálu, tak jsem to měla v pěti krabících od bot a dalo se to, ovšem najednou to překročilo nějakou takovou hranici a ten kdo má nějaký koníček, tak mi musí dát za pravdu, že organizovat si vercajk, je stejně boží jako tvorba samotná :) A přišla otázka jak materiál, nářadí a komponenty uskladnit, aby to moc nestálo a aby to nezabralo moc místa... no a po dlooouhééém hledání na internetu, jsem přišla na lískovky, neboli krabice na víno... :D (a když říkám dlouhém, tak vězte, že třeba dva měsíce jsem nad tím přemýšlela: skříňka - nevejde se mi tam vše. Almara - není kam dát. Police - když se to nebude dát zavřít, tak se na to bude prášit... no byl to oříšek :D
Na výsledek se koukněte sami! Přikládám odkaz k fotkám, páč tam je to vidět nejlíp:

http://bbastyle.cz/detail-produktu/jak-vznika-sperk-bba/191_jak-vypada-ma-dilna/

Na poslední fotce je potom už můj tvůrčí chaos a okno, jehož světlo mi velkou měrou pomáhá ve snažení. :-D

Pro dnešek už Vám dlužím je to proč... Tak v rychlosti: 15tiletá holka, neúplná rodina, málo peněz. Jaký si vyberu koníček...? korálky! Stojí to málo peněz, pytlíček korálků si za 10,- koupím snadno a šperk můžu dát kámošce jako dárek - ideální! :-)
Pokračování: 20tiletá holka smýkaná realitou s chaosem v hlavě, které tvorba šperků udržuje zdravou mysl. Kamarádky mé šperky stále s vděčností přijímají a co je hlavní i nosí. :-D
,,Už mi lásko není 20 let, už mi není ani 25 a i když ta léééta krááásnááá jsou, nechtěl bych je ani nááááhodou..." se zpívá v písničce.
Bylo mi 30 let, povila jsem své druhé děťátko a doba strávená s dětmi doma mi dala příležitost se zdokonalit ve svém koníčku a zkusit si i zaprodávát na trhu.Tímto děkuji svým blízkým, kteří mě vždy podporovali! Bez vás by to nešlo! :)
Závěr: Jednou jsem v časáku 100+1 zahraničních zajímavostí, který čtu ráda a nejednou ho budu ve svém blogu citovat, četla rozhovor s nějakým profesorem, který tam mimojiné říkal, že když se člověk věnuje nějaké činnosti 10 let alespoň 3 hodiny denně, tak v tom musí být zakonitě profík. (samo ho parafrázuju a současně si s úsměvem musím povzdechnout, že je škoda, že jsem se něvěnovala třeba takový ekonomice, mohl ze mě být nějaký ukrutný pracháč :-D :-D) V každým případě si dovolím říct, že po 19ti letech zkušenosti s korálkama, už se můžu považovat za profíka. Vím co ten materiál dokáže, znám vlastnosti barev korálků a donutila jsem svůj mozek vymyslet styl, který je jak čokoláda s chilli - sladký, barevný a přitom řízný a moderní. (jinak co si budem povídat v čechách korálky mají velkou tradici, dělá z nich hodně holek a sklouznost ke kýči se u nich dá snadno...)
Pro dnešek Vám tedy děkuji za pozornost a příště zase ahoooj :-) Lída BBA.


Kapitola 4.: Vlajková loď

Dobrý večer a ahoj drazí a vážení,


Takže co píše teta Wikipedie o pojmu ,,vlajková loď": Vlajková loď je válečná loď, na níž je vztyčena vlajka vlajkového důstojníka (od komodora výše), respektive loď, na níž se momentálně nachází velitel bojového uskupení, kterému z titulu této funkce některé z pravomocí vlajkového důstojníka náleží.
Ovšem já píšu o pojmu vlajková loď spíše v tomto významu: ,,V žurnalistice a reklamě se výraz vlajková loď používá pro nejdůležitější produkt nebo nejdůležitější firmu". Vlajková loď značky BBA jsou dvojité náušnice neboli ,,double earrings".
Co jsou dvojité náušnce. Údajně vymyslela tyto náušnice firma Swarovski, ovšem to vím jen z doslechu a oficiálně jsem to nikde nikdy nečetla. Já osobně jsem je viděla poprvé na http://www.fler.cz. (pozn.aut.: Tento web zná každý člověk v České republice, který něco tvoří a kdo tam nemá založený eshop jakoby nebyl... samo i já ho tam mám :D) Verze existuje mimojiné i americká https://www.etsy.com/. Jestliže na fler.cz je 30 tisíc prodejců, tak na etsy.com je 800 tisíc zaregistrovaných prodejců ze všech koutů světa! Musím říct, že na fler najdu vždy to co hledám a nefalšovaně kvalitní výrobky. U té světové verze se vidí i spoustu šuntů, které člověk sestaví jako stavebnici a považuje to za ,,handmade" s tím, že i ten polotovar je z Číny - vlastně kolikrát ty dvojitý náušnice jsou jen slepené jednotlivé komponenty... zvláštní, ale je to tak. U oblečení snad ani ne a v jiných odvětvích to nedokážu posoudit, ale ve špercích se vyznám! :-)
Ovšem zpět k tomu kdy a jak jsem se poprvé setkala s dvojitými náušnicemi. Bylo to na fler.cz někdy v r. 2013-14 v eshopu návrhářky Lenky Šváchové. Když se podíváte na její stránky http://27jewelry.com/cs/., konkrétně oboustranné náušnice, tak já když to viděla, tak jsem byla úplně uchvácená tím nápadem, ale skopírovat to... to fakt ne!! No joo... jenže třeba o půl roku později jsem vyšla ze dveří mojí praktický doktorky a míjím se s kamarádkou, která vidím, že má v uších dvojitý náušnice!!! No a hned jsem vyzvídala, kde je koupila a to neuhodnete ten šok!!! Prej u větví za 45,- korun!!! Ješte jsem se s kámoškou ani nerozloučila a už jsem přemýšlela, jak vytvořit vlastní dvojitý náušnice :D
Vytvořila jsem dost prototypů, až jednou vznikly ty boží! na který jsem čekala! :D Na co jsem vážně hrdá, že jsem vymyslela komponent, který sama vyrobím a tím má několik velkých výhod: je z chirurgické oceli... samozřejmě :)... tyčinka je delší a pevnější, tím se předejde případnému vypadnutí zadního dílu a ztrátě náušnice. Nesporná výhoda je i nezávislost na konvenčních výrobcích a dodavatelích komponentů, které vlastně ani neznám. Možná někde na čínských serverech... Mohla bych zadat zakázku zlatníkovi, ale stále tu zůstává ten problém, že ty komponenty prostě špatně drží.
No a co závěrem... ještě jednu malou historku... :) Byla jsem u kamaráda ševce v dílně a zas jednou jsem se opájela tou vůní vydělané kůže a vanilkového mazání, když se bavíme o etsy.com a že zkusím si tam taky založit eshop..(pozn.aut.: eshopy mám celkem 3 a stíhám se starat jen o jeden :D)
A tak jsem poznala svět https://www.etsy.com/... :-) a k jednomu ohromnému zjištění jsem došla... jsem jediná na světě, která double earrings vyrábí tímto způsobem! ale tak to je dobrý ne... to musíte uznat :D aneb ,, Když se člověk nepochválí sám, nikdo jiný to za něj neudělá" Jára Cimrman.

                                                                                     Vážení dobrou noc a doufám, že zase brzy načtenou... Lída BBA :)

Kapitola 5.: Cena mých šperků

Krásné sobotní ráno moji drazí,

Mockrát a mockrát jsem cenila své šperky a zase ty ceny předělávala. Vymýšlení cen mám na své tvorbě ze všeho nejmíň ráda. Nejradši bych své šperky rozdávala zadarmo, ale..... Tím ,,ale" je kvalita, kterou ty šperky mají. Už jsem prostě jinde než na začátku. Skoro bych řekla, že na konci. Teď už jsem se ve stylu, přímo BBAstylu dostala tak daleko, že vlastně dál už ani nechci.
Určitě to neznamená, že už nechci tvořit - naopak! Budu tvořit, ale zase z jiného materiálu :-) Nebo tedy vlastně ze stejného, pořád to bude sklo a pořád to budou šperky, ale jinak. To se ale nechte překvapit! :)
Zpět ovšem k cenám. Platí pravidlo - čím menší, tím dražší. Zní to divně, ale je to tak. Koneckonců mají to stejně třeba zlatníci, tatéři a spoustu dalších profesí.. Proč to tak mám ale já? Jelikož a protože se zaměřuju hlavně na náušnice, musela jsem vymyslet všechny druhy - visací, kruhy, dvojitý a hlavně pecky! Pecky jsou krásnou ukázkou, že v jednoduchosti je krása. Vypadají jednoduše, v uších jsou velice přirozené a efektní, ale vytvořit je, to dá docela práci - a hlavně tu titěrnou :-D
Moc ráda bych Vám řekla a ukázala, jak pecky vznikají krok po kroku, ale to bych prozradila svoje ,,knowhow" a to nemůžu - promiňte. I když pozorné oko diváka si najde na mém webu indície :) Pecky tak jak je vidíte, je jen ta snažší polovina mé práce. Ručně vyrábím i samotný komponent. Proč ho vyrábím? Jednoduchá odpověď - v žádném případě nebudu objednávat komponenty z Číny! stejně prostě neexistují. A proč neexistují? Protože jsem si je vymyslela já :-D
Je zvláštní - no zvláštní - je to v dnešním světě prostě tak - firma vymyslí produkt - zadá vyrobit zakázku do rozvojových zemí - ty produkt vyrobí za pakatel výrobní ceny - firma vydělá - za rok se na trhu objeví kopie produktu - jelikož a protože to továrna, kde to bylo vyrobeno zkopíruje a tak se musí vymyslet zas něco nového a tak to jde stále dokola.
Jsem ráda, že do tohoto kruhu nepatřím a můžu svou značku považovat za nezávislou modu. Na druhou stranu nikdy nebudu ,,firma", protože ceny mých výrobků nejsou srovnatelné s kopiemi a lidi to nekupují ve velkém, protože jsou prostě ovce ve stádě. Jsem velice vděčná za každého člověka, který čte tyto moje řádky, protože už tím se vymezuje ze stáda a pokud sami něco tvoříte, tak prosím Vás, nebojte se své výrobky si dobře ocenit!!! Buď tvoříme pro radost a svá dílka rozdáváme a nebo kromě radosti i z přesvědčení, ale to už je ta druhá stránka věci....

Vážení hezký prodloužený víkend Vám všem a doufám, že zase brzy načtenou... Lída BBA :)Kapitola 6.: Trhy a jarmarky

Krásné nedělní ráno moji drazí,

Moje tvořící mánie před šesti lety dospěla do fáze, kdy hotových výrobků jsem měla už dost na to, abych zaplnila stánek. Shodou okolností kousek od naší chalupy v krásném městečku Rožmitále pod Třemšínem kde v tu dobu zrekonstruovali PODBRDSKÉ MUZEUM a tento odstavec jsem zkopírovala z jejich stránek:
Podbrdské muzeum naleznete v historickém jádru města v nově zrekonstruovaném areálu továrního komplexu Agrostroj. Hlavní expozice je umístěna v dvoupatrové budově, navazující na tovární halu, ve které se nachází galerie. Součástí muzea je i expozice historických automobilů, stodola, dětské hřiště a muzeum hasičstva.
Oni začínali, já začínala a byla to na tom začátku fakt docela sranda :-D
Vymyslela jsem svůj první výstavní ,,paravan", který byl mimochodem úplně naprd :D To bylo na jaře a v létě jsem byla na své druhé prodejní příležitosti na festivalu Kačeři: https://www.facebook.com/events/1832553176982497/?fref=ts
Můj ,,úžasný" paravan mi neustále porážel vítr a organizátoři mi ho stále dokola ochotně stavěli a podpírali, až jsem to před soumrakem vzdala a stánek, nestánek mi uklidili. PS: ne že bych byla taková lenoška, ale byla jsem v pátém měsíci těhotenství k té srandě ještě navíc :-)
Každý jarmark, na kterém jsem byla, mě posunul o kousek dál a nejlepší na všech do jednoho byly stejně moji zákazníci a kámoši!
Postupem času jsem zařadila i dílničky na výrobu jednoduchých náušnic.
Zde názorné foto mého prvního stánku na festivalu :-D


Další moje výstavní úprava je také zajímavá svým vznikem, protože černý jakoby molitan mi přinesla ségra z práce, strejda truhlář mi je zasadil do dřevěných rámů a na to špendlíky připevňuju šperky. Desky potom položím na dřevěné židle, které už nepotřebovala maminka mého muže a mě se výborně hodí svojí dřevěnou masivností a sklonem.

 
Na této fotce už mám půjčený městský stánek. Tuto možnost využívám hodně a zatím svůj vlastní nepotřebuji. Díky internetu se mimo mé město ke šperkům dostanou všichni lidé a já mohu být na trhu jen regionálně, protože co si budem povídat - podnikání je tvrdý oříšek, hlavně se sortimentem, který mám já. Ale co je pro mě nejdůležitější - mé šperky vyrábím hlavně pro své stálé zákaznice, samo pro mou zábavu, ale také kvůli své alergii v podstatě na cokoli! To jsou tři nejdůležitější motory, které mě ženou vymýšlet stále něco nového, moderního a hlavně kvalitního. :) Poslední foto: Příbramská Šalmaj 2012 a já oblečená do ,,středověkého" (Na fotu jsem i se svou ještě nenarozenou dcerkou :-D)Kapitola 7.: Dnešní zážitek..

Hezký sobotní večer drazí,

dnešní článek nebude dlouhý, protože jsem si dnes odpoledne měla možnost  zahrát i na reportérku a musím kromě svých dojmů zpracovat ještě i rozhovory z diktafonu do článku pro příbramská periodika :-D
Tak si představte, že už i u nás v Opičích horách jsme světoví vážení! Máme tu kamenný obchod s autorskou tvorbou jménem Takkam (https://www.facebook.com/takkamshop/ ) a co je naprosto nejlepší, tak už se chystá obchod i ve Zlíně s názvem Red brick (https://www.facebook.com/redbrickdesignshop/?fref=ts ) a už vím, kam nasměruju s dětma náš příští výlet :-D moc se těším...
Dříve by se řeklo poctivé řemešlo, nebo zlatý český ručičky, ovšem dnes máme jednadvacáté století a jsou tu názvy jako ,,autorská moda", ,,slowfashion" nebo už déle známé ,,handmade", což je ale zavádějící, protože vše je handmade, ale rozdíl je v tom kde a jaké... a je to smutný... hodně smutný... sama jako matka bych brečela, když  vidím reportáž o dětech, které vyrábí boty v Indii pro ty nejznámější značky a musím si pomyslet něco o Babylonu...
Ale abych se vrátila k tématu... dnes v našem příbramském obchodě Takkam proběhl happening (taky super slovo :D) a seznámila jsem se tam se spoustou zajímavých lidí a jsem tak ráda, že se díky své píli můžu řadit mezi ně - fuj samochvála...tak popojedem... Jako zákaznice mám české oblečení ráda už dlouho, daleko dřív než byl Takkam,ale je moc fajn ho mít naservírované takhle na talíři a neztrácet čas hledáním na internetu a můžu si ho vyzoušet... prostě super!!!
Vlastně bych chtěla moc poděkovat takovým obchůdkům jako je Takkam a holkám Takkamkám, které dokážou prosadit filozofii a styl českých tvůrců i mimo Prahu. Styl který není hnaný diktátem modních časopisů a je úžasně nadčasový a kvalitní.
Jeee.. půl desátý večer... dnešní článek nechávám v podstatě rozpracovaný... ještě pár fotek přátelé a hezký zbytek sobotičky přeji :-)


A zde se rodící krásný krásný a stylový Red brick v Baťových závodech ve Zlíně :-)

                                                              

Kapitola 8.: Únorové ohlédnutí za Vánočním stromkem

Vánoční stromek je pro mě nejdůležitější na celých Vánocích a potom ještě cukroví, bez těchto dvou věcí to pro mě nejsou Vánoce. Dospělá jsem byla dlouhou dobu do chvíle, než jsem měla děti a dárky se opět stali smysluplnými, ale stromeček je ten pro mě pravý symbol.Nechci se bavit o tom jestli živý, nebo umělý. Ale my máme živý a to je stavební kámen celého tohoto článku.
No ,,živý" budu ho nazývat opravdový. Když byl můj první synek miminečko z nejmenších, tak jsem měla čas a dobrou náladu a vyrazily jsme si s mojí mamkou nakupovat před Vánoci všechny takové ty blbinky na výzdobu různých aranžmá a výrobu adventního věnce a při té příležitosti jsem kápla na stojánek na vodu. Keramický stojánek, do kterýho se nalije dobrých 10 litrů vody a s tím získal náš stromek úplně jinou životnost a nutno dodat, že mi začalo být i trochu méně líto, že je takový krásný a při tom tak rychle odsouzený k záhubě. 
Stále ovšem mi doba od 24.prosince do 6. ledna na Tři krále přišla příliš krátká na to, abych náš krásný stromeček jen tak vystrčila na dvorek, kde už jen smutně čekal na jaro, aby jsme si na něm udělali první buřty. Poslední roky jsem ho alespoň zapíchla do sněhu (nebo bláta), ověsila jablky a mrkví a měli z něj radost ještě ptáci a děti.
Letos tomu bylo ale jinak a já se rozhodla bránit stromek tvrdými lokty i za cenu zmenšení kuchyně o jeden a půl metru čtverečního a uhájit si stromek až do konce ledna i za cenu protáhlých obličejů mojí rodiny (nemluvím o dětech, to jsou moji parťáci, ty byly samo nadšené) a udivených otázek našich návštěv - ,,Vy máte ještě stromek?? "
Hurá hurá měla jsem stromeček v kuchyni, kde jsem stejně většinu svého času, když nejsem zrovna v práci a kochala jsem se jím a rozplývala až do konce ledna :-)
PS: Jsem rozhodnutá tu dobu každý rok prodlužovat a nakonec bude stromek u nás doma až do Velikonoc, tak jak to bývalo v domech za starých časů, kdy si lid měšťanský mohl dovoliti ,,hostinský pokoj".
PPS: Už dnes jsem zvědavá, jak hluboko dokážou protáhnout obličej členové mojí rodiny a kolik návštěv příjde a na rtech bude mít stejnou otázku ,,Vy máte ještě Vánoční stomeček?" :-D :-D

Tuto cestu jsem ho pomalu šoupala na kolenou postupně z obýváku, kde už rodině překážel do kuchyně, která je mým územím a úřadovnou včetně okna a širokého parapetu, který mi slouží jako pracovní stůl. (Přítomnost stromku a výzdoby mě donutila si okno, neboli pracovní stůl konečně uklidit :-D )

No uznejte přátelé, že mu to tu sluší :-)
Komentáře a dotazy piště prosím na lida.adlt@gmail.com a já slibuji, že když se mi budou líbit, tak je sem přidám :D2016 ....... 2020 © bbastyle.cz